Wycinka drzew

Powyżej przykład bezpiecznej wycinki sekcyjnej dość sporych rozmiarów gałęzi dębu. W najbliższej okolicy drzewa znajdowało się ogrodzenie, garaż oraz budynek użytkowy.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Często zdarza się tak, że drzewo, które chcemy wyciąć jest blisko ogrodzenia lub budynku. Czasem nawet jego gałęzie zwisają nad dachem, garażem lub inną infrastrukturą. W takich sytuacjach wycinka sekcyjna jest jedyną bezpieczną alternatywą.

Wycinka sekcyjna metodą alpinistyczną zapewni bezpieczeństwo Twojej posesji. Wycinkę możemy realizować na kilka sposobów w zależności od tego jak posadowione jest drzewo. W wariancie najbardziej bezpiecznym dla otoczenia wycinamy powoli gałęzie, aż do pnia i każdy element opuszczamy na linach, aby nawet, to co znajduje się w najbliższej odległości od pnia pozostało bezpieczne. Pień wycinamy po kawałku kierując urobek w najbardziej bezpieczną stronę.

Docieramy wszędzie tam gdzie nie wjedzie podnośnik, to kolejna zaleta usług, które oferujemy. Nie ogranicza nas teren - zawsze sobie poradzimy.

Do wycinki podchodzimy kompleksowo. Oferujemy wywóz urobku, rozdrabnianie gałęzi, pocięcie drewna na drobniejsze kawałki. Teren po wycince sprzątamy w takim zakresie jak życzy sobie klient.

Oferujemy również usługę frezowania pnia do głębokości 30 cm. Co pozwoli na zagospodarowanie miejsca po drzewie np.: na inne rośliny.

Poniżej przykład dość trudnej z uwagi na bardzo ograniczone miejsce - wycinki sekcyjnej:

Kolejny przykład wycinki sekcyjnej metodą alpinistyczną to wycinka Świerka w okolicy budynku jednorodzinnego i linii napięcia (bezpośrednio pod drzewem nie było nic łatwego do uszkodzenia, więc urobek był małymi partiami zrzucany w bezpieczne miejsce):

<<< Wycinka pnia

Ten pień topoli miał ponad 2 metry obwodu. Wycinka sekcyjna pnia to jedno z najtrudniejszych zadań, wymaga uwagi i umiejętności, ucinane kawałki często ważą ponad 100 kg.

<<< Pełne BHP

Do pracy podchodzimy z najwyższą ostrożnością, by uniknąć jakichkolwiek wypadków i zdarzeń losowych, zabezpieczamy teren i dbamy o bezpieczeństwo osób postronnych jak i własne.

Przydatne informacje: